60 sekundit: Kinnisvarast ja rikkamast keelest
Neljapäev, 14.10.2021
- Autor:Levila toimetus
- Illustratsioon:Joonas Sildre
- Avaldatud:10.2021
Joonase 60 sekundit: maakler koob võrku
Kui oma kinnisvara üritad ise müüa.
Maakler 1: “Saame pakkuda palju efektiivsemat moodust, kuidas leida ostjat. Vaatame korteri stilistiga üle, paneme šampuse ja lilled lauale, lõhnastame ära ja kutsume inimesed korraga vaatama. Meil on palju kontakte ja kanaleid, kus infot levitada. Vaadake, teie püüate ostjat ridvaga – meie püüame võrguga!”
Maakler 2: “Teeme nii, et lepime kokku ühe aja – tavaliselt on see nädalavahetuse pärastlõunal – mille kuulutame kliendipäevaks! Sellega saab palju rohkem potentsiaalseid huvilisi lühikese aja jooksul. Pärast hakkate veel valima nende vahel, see on nagu... võrguga püüdmine!” Rääkija silmad säravad.
Maakler 3: “Sina jõuad võibolla kolm-neli inimest vastu võtta ja kulutad selleks terve päeva. Meil on aga selleks üks eriline viis, kuidas saame korraga palju huvilisi.”
Paljutähenduslik paus.
“Me nimetame seda: võrguga püüdmine!”
Tõepoolest, õngega sattus kätte vaid vingerdavad huvilisi, kes lupsasid kohe tagasi sinna, kust tulid. Ei saanudki teada, kuidas võrguga kalastamine välja tuleb, kuna kalaisu läks üle. Ritvajupp pole aga ka päris kasutu: sellega saab maakleripuraka kätte ikka.
Danieli 60 sekundit: mis meid takistab neid sõnu kasutamast?
Vaata, kui toredad sõnad on olemas:
Kuudersilli lööma tähendab "vallatust tegema”.
Nipe-näpe, klibu, tigi-tagi, kribu, rigu-rägu, pudinad, värk, pudi tähendavad kõik loomulikult sama asja: “tühi-tähi”.
Kudima tähendab aga “kiiresti käima”.
Selliseid ja veel lahedamaid sõnu leiab väikesest murdesõnastikust.
Mis oleks, kui iga meie uudiskirja lugeja võtaks sealt ühe unustusse vajunud murdesõna ja hakkaks igapäevaselt kasutama?
Inforuum. Mida me ise loeme, kuulame või vaatame?